Danish Superliga
Runde 7

2. Division

  • Gruppespil
Playoff
 
2. Division Grp. 1
#KlubKV/U/TMålPForm
1Hvidovre IF1411/2/140 - 1535vvuvt
2Næstved BK147/3/426 - 2024vvvuu
3Skovshoved IF146/3/528 - 2521vtttu
4BK Frem145/5/429 - 2620tvvtu
5B93145/3/624 - 2618vttvv
6AB Gladsaxe143/5/621 - 2314ttvuu
7Brønshøj BK144/1/914 - 3013tttvu
8Hillerød142/4/818 - 3510tvutu
2. Division Grp. 2
#KlubKV/U/TMålPForm
1Middelfart Boldklub148/1/528 - 1825tvtvu
2BK Avarta147/4/328 - 2125vtvuu
3BK Marienlyst147/3/425 - 1624vutut
4Kolding IF147/3/420 - 1824vutuv
5HIK147/3/426 - 2524tuvvu
6Dalum IF145/2/724 - 2317uuvtv
7Greve144/4/622 - 2716uuvuu
8Næsby BK140/2/1213 - 382tuttt
2. Division Grp. 3
#KlubKV/U/TMålPForm
1Jammerbugt FC149/2/327 - 1529vvvvu
2FC Sydvest 05 Tønder147/4/330 - 2325vtuvv
3Kjellerup IF147/3/421 - 1524tvuut
4Ringkøbing IF146/3/524 - 2321ttuuv
5Aarhus Fremad145/3/615 - 1718vtvtt
6VSK Århus144/2/822 - 2714tttuv
7IF Lyseng143/4/716 - 2413tvuuu
8Odder IGF144/1/921 - 327vvttt
2. Division Oprykningsspil
#KlubKV/U/TMålPForm
1Hvidovre IF129/2/134 - 1229vuvuv
2Næstved BK126/2/418 - 1520vvtuu
3BK Marienlyst126/1/523 - 2319vtttu
4BK Avarta125/3/423 - 2118vuvvt
5Skovshoved IF125/2/521 - 2317vutvv
6Kjellerup IF125/2/516 - 1817ttvut
7Jammerbugt FC124/4/418 - 1616uvuut
8Middelfart Boldklub124/4/419 - 1916uuuuv
9Kolding IF124/4/415 - 1916ttuvu
10Ringkøbing IF123/3/619 - 2512tuvut
11BK Frem123/1/817 - 2110tvttv
12FC Sydvest 05 Tønder122/4/613 - 2410tuutu
2. Division Kvalifikationsspil
#KlubKV/U/TMålPForm
1HIK129/2/138 - 1929vuvvv
2AB Gladsaxe127/3/220 - 1124vuuvv
3Odder IGF127/3/221 - 1824vuvtv
4Aarhus Fremad127/2/320 - 1523vvtvu
5Dalum IF114/3/420 - 1415utvut
6B93114/3/418 - 1815vuttu
7Greve124/3/519 - 2815ttuvt
8VSK Århus124/2/621 - 2314uvutv
9Brønshøj BK123/4/513 - 1613tuuuu
10Hillerød124/1/721 - 2513uvttt
11Næsby BK123/1/823 - 2810utvvt
12IF Lyseng121/1/108 - 274ttttu

Topscorer

#SpillerStraffeMål
1Daniel PedersenD. Pedersen(FRE)114
2Nicolaj AggerN. Agger(HIF)114
3Rune NautrupR. Nautrup(KIF)-14
4Rasmus TangvigR. Tangvig(GRE)-13
5Simon BræmerS. Bræmer(SKO)213
6Tobias Vistisen AndersenT. V. Andersen(HIL)-13
7Jacob Getachew AndersenJ. G. Andersen(RIN)312
8Thomas ChristiansenT. Christiansen(AVA)212
9Jonathan NielsenJ. Nielsen(HIK)-11
10Andreas SmedA. Smed(HIK)-10

2. Division Oprykningsspil

Runde 7

2. Division Kvalifikationsspil

Runde 7